Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Пропуски и нерви, но Ливърпул продължава (видео)

Ливърпул се класира за осминафиналите на Лига Европа след победа с 1:0 над Аугсбург на "Анфийлд". Първата среща в Германия завърши при резултат 0:0. Джеймс Милнър отбеляза единствения гол още в 5-ата минута. Тогава той се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка.

Мърсисайдци изнервиха до крайност привържениците, въпреки че доминираха в голяма част от двубоя. Те пропуснаха доста положения, а в последната фаза от двубоя предадоха инициативата и можеха да съжаляват. Аугсбург стигна до няколко опасни положения и беше близо до изравняване.

С днешния мач Ливърпул стана първият английски клуб изиграл 350 мача в европейските турнири. Тимът освен това запази традицията да не губи от германски отбори на "Анфийлд". "Червените" нямат загуба като домакини след 17 срещи със съперници от Германия.

Отборът на Юрген Клоп започна агресивно и стигна до ранен гол. Доминик Кор игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, а Джеймс Милнър бе точен от бялата точка. Мърсисайдци показаха отлична игра в организирането на атаките, като това се дължеше основно на триото Коутиньо, Фирмино и Стъридж. Въпреки наличието на английския нападател типичната за този сезон слабост с отбелязването на голове отново си пролича. Тримата атакуващи футболисти се изредиха да пропускат. Първо Коутиньо не успя да завърши след двойно със Стъридж. След това вратарят на гостите спаси след удар на Фирмино, а към кра на полувремето Стъридж бе много близо до гола, но стражът Хитц отклони топката в гредата.

Домакините не пропуснаха да демонстрират проблемите си в защита. В 35-ата минута Лукас в опита си да върне назад към Миньоле изведе Каиуби, но нападателят не успя да се възползва. Той преодоля вратаря, но ъгълът към вратата стана много малък и топката мина встрани.

След почивката Ливърпул продължи да пропуска, но германците започнаха много по-сериозно да застрашават вратата на домакините. Вернер бе близо до изравняването, но Миньоле излезе отлично и успя да го блокира. В 77-ата минута Хендерсън пропусна от великолепна позиция, а до края късметът бе на страната на домакините. Моравек бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му бе неточен, а минута преди края на редорвоното време удар на Стафилидис от фаул накара "Анфийлд" да изтръпне, но топката мина встрани от лявата греда.