Красив гол реши Рейнското дерби (видео)

С попадение на новата си звезда Махмуд Дахуд преди почивката Борусия (Мьонхенгладбах) се наложи с 1:0 над Кьолн в дербито на Рейн от 22-ия кръг на Бундеслигата. Успехът позволи на "жребчетата" да се изравнят с Байер (Леверкузен) на 5-ото място във временното класиране, а Кьолн остана на 9-а позиция.

За домакините беше изключително важно да спечелят пред своите фенове, особено след неприятната загуба от Хамбургер ШФ в миналия кръг. Футболистите на Андре Шуберт бързо се настаниха в противниковата половина и заредиха опасни атаки към вратата на Тимо Хорн. Първият сериозен удар отправи левият бек Оскар Венд, но стражът на "козлите" внимаваше. Той обаче нямаше какво да стори в 8-ата минута, когато прекрасна комбинация на Борусия с участието на Рафаел завърши с точен изстрел на Махмуд Дахуд.
След гола Кьолн опита да изнесе играта в по-предни позиции. Добра възможност за гол се откри пред Антони Модест, но неговият шут беше блокиран. В средата на полувремето Борусия си върна инициативата, а няколко статични положения затрудниха защитата на гостите. При едно от тях Хаавард Нордтвайт засече центриране на Рафаел, но Хорн успя да избие. Ларс Щиндъл също пропусна да увеличи преднината на "жребчетата", стреляйки в аут от ъгъла на наказателното поле.
През второто полувреме нервите преобладаваха за сметка на красивия футбол. Все пак, Борусия имаше няколко шанса да реши всичко в своя полза, но ги пропиля. Най-близо до гола беше капитанът Гранит Джака, който прати топката на сантиметри от гредата.  Впоследните минути домакините се прибраха дълбоко в половината си, но не допуснаха опасности пред вратата на Ян Зомер и заслужено ликуваха.