Волейболистите на Славия останаха непобедими във Висшата лига

Мъжкият волейболен отбор на Славия победи като гост Черно море (Варна) с 3:2 (19:25, 19:25, 25:23, 25:20, 15:13) в дербито на 15-ия кръг от Висшата лига, игран в зала "Христо Борисов". Срещата бе истинска битка, в която "белите" направиха невероятен обрат, след като изоставаха с 0:2 гейма, съумяха да променят развоя, за да спечелят с 3:2.

В друга среща от кръга втора поредна победа и общо седма от началото на сезона постигна отборът на Звездец (Горна Малина). В много оспорван и драматичен мач волейболистите на треньора Иван Генков се наложиха като домакин на Дунав (Русе)  с 3:2 (24:26, 25:21, 25:17, 13:25, 15:12). Мач, изпъстрен с доста обрати, в който в крайна сметка домакините показаха по-здрави нерви и търпение и заслужено се поздравиха с крайната победа.

Волейболистите на Виктория Волей (Пловдив) пък се наложиха при гостуването си на Град (Белоградчик) с 3:1 (25:19, 19:25, 25:12, 25:21). Момчетата на треньора Драган Иванов трябваше сериозно да се потрудят, за да измъкнат трите точки, след като домакините се бореха до последно за нещо повече.

В последния мач Ботев (Луковит) се наложи чисто над коравия тим на Академик (Благоевград) с 3:0 (25:23, 25:23, 25:15), не изпускайки нито един гейм, въпреки че във втората част гостите имаха преднина от 5-6 точки.

Лидер във временното класиране е непобеденият до момента тим на Славия, който е с актив от 15 победи от 15 мача и 41 точки, следван от Черно море с 11 победи, 4 загуби и 34 точки. Ботев (Луковит) е на 3-а позиция също 11 победи, 4 загуби, но с 32 точки, а Виктория Волей се възползва от загубата на Дунав, за да се завърне на 4-ото място. Двата тима имат по 27 точки, но пловдивчани са с победа повече - 9 срещу 8. Звездец е вече на 6-о място със 7 победи, 8 загуби и 19 точки.