Очаквайте в 17:30: ЦСКА-София - Берое

Славия остана непобедим във Висшата лига

Волейболистите на Славия победиха Ботев (Луковит) с 3:1 (25:22, 21:25, 25:22, 28:26) в първи мач от 16-ия кръг на Висшата лига, игран снощи в столичната зала „Панайот Пондалов“.

С това "белите" записаха 16-а поредна победа, като с 44 токи еднолично оглавяват върха на втората ни дивизия. Тимът на Ботев пък допусна 5-а загуба, като с 12 победи и 35 точки заема 3-о място в подреждането.

"Белите" оцеляха за пореден път, като устояха на атаките на волейболистите на Ботев, които са единственият тим, който ги е побеждавал през този сезон, след като именно Ботев изхвърли Славия от Купата на България. Срещата бе много динамична, като гостите играеха активна роля и непрекъснато взимаха аванс, който домакините стопяваха и обръщаха развоя в своя полза.

В първия гейм борбата бе оспорвана, с превес за гостите до равенството 21:21, след което славистите успяха да преклонят съперника в решителните минути. Във втората част играчите на Ботев поведоха с 16:11, но домакините изравниха, като този път гостите не допуснаха да има обрат. В третата и четвъртата част волейболистите на Ботев отново бяха водещата фигура, но не успяха да реализират това в своя полза. Волейболистите на Славия намериха правилния път отново във важните моменти, като се пребориха и затвориха частите след 25:22 и 28:26, а с това спечелиха и мача с 3:1.