Очаквайте в 17:30: ЦСКА-София - Берое

Черно море измъкна драматична победа във Висшата лига

Мъжкият волейболен отбор на Черно море БАСК (Варна) спечели 11-ата си победа от началото на сезона във Висшата лига, но за целта момчетата на треньора Юли Тупанков трябваше сериозно да се изпотят. Варненци надиграха като гости Академик (Благоевград) с 3:2 (25:23, 25:14, 16:25, 22:25, 18:16) в мач от 14-ия кръг. Студентите показаха завиден характер, като не се предадоха след изоставане от 0:2 гейма. Те успяха да изравнят, а в тайбрека имаха шанс дори да спечелят, след като достигнаха до мачбол при 16:15. Преди това пък Академик тръгна по-добре в решителната част и поведе с 4:1, но съвсем малко не достигна на отбора, за да се поздрави с успеха.

В друг мач от днешната програма Звездец (Горна Малина) сложи край на серията от 4 поредни победи на Ботев (Луковит), след като в своята зала спечели с 3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:23). Волейболистите на треньора Иван Генков можеха да се поздравят и с по-изразителна победа, ако в края на третата част не допуснаха някои глупави грешки. И когато нещата отиваха към тайбрек - 19:16 за Ботев в четвъртата част, домакините направиха серия от 5 последователни точки за 21:16 след добра игра в защита и прецизно нападение. Това им даде допълнителен импулс и Звездец записа три точки след 25:23

В последния мач от днешната програма Дунав (Русе) надигра Виктория Волей (Пловдив) с 3:0 (25:23, 25:22, 25:19). В началото на първия гейм гостите от Пловдив поведоха с 8:3 и 14:7, но домакините успяха да направят обрат и да поведат след трудно 25:23. Във втората и третата част отборът на Дунав, вече по-уверен, поддържаше разлика от 2-3 точки и не изпусна водачеството си повече, за да се поздрави със заслужен успех.

Лидер във временното класиране е Славия, който има 14 победи от 14 мача и 39 точки. На второ място е Черно море с 33 точки, трети е Ботев (Луковит) с 29 точки. Дунав се изкачи и вече е 4-и с 26 точки.