Велик Лудогорец и Йордан Минев пренаписаха футболната история на България (видео+галерия)

Тази вечер се случи нещо велико! Лудогорец и Йордан Минев пренаписаха футболната история на България. Български отбор вече може да се похвали с победа в групите на Шампионска лига.

До този момент това бе немислимо, но ето, че вече е факт. Лудогорец победи Базел с 1:0 и по този начин излезе на второ място в групата. Единственото попадение отбеляза Данчо Минев в 92-ата минута. Голът на неговия живот. Феноменален, с топовен шут отдалеч.

"Орлите" записаха напълно заслужена победа, тъй като тотално надиграха именития си опонент. През второто полувреме Базел не знаеше къде се намира и единственото нещо, което правеше, е да се брани. Швейцарците минаха 2-3 пъти центъра.

Това е още едно огромно постижение. Български тим не остави отбор, който е редовен участник в турнира на богатите да си поеме въздух. Браво на всички футболисти, голямо браво и на Георги Дерменджиев за начина, по който неговият отбор игра. Смело, здраво и тактически издържано. Ето, че може, не е толкова страшно.

Лудогорец - Базел  II част

Естествено трябва да отбележим, че Базел улесни българския шампион, тъй като през по-голямата част от мача игра с десет човека, но в този момент това не е от кой знае колко важно значение.

В началото двата тима си размениха по един удар. Първо играч на гостите стреля, но право в ръцете на Владислав Стоянов. В 10-ата минута Марселиньо отправи първия точен удар към вратата на гостите.

В 18-ата минута българският шампион бе на крачка от гола. Фабио Ешпиньо центрира остро и Марселиньо засече с плонж с глава, но стражът на швейцарците спаси. Секунди по-късно гостите останаха с 10 човека, след като Дие бе изгонен за грубо нарешение срещу Козмин Моци.

Лудогорец - Базел

В 28-ата минута Елнени отправи опасен изстрел, но Владислав Стоянов показа висока класа и предотврати чист гол. При следващата атака "орлите" имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа.

В края на първата част Лудогорец здраво притисна своя опонент и само късметът спаси Базел, тъй като удар на Марселиньо премина на сантиметри от левия стълб.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на гостите. Даниел Абало проби и нахлу в наказателното поле, и без да се бави стреля. Стражът на Базел обаче със сетни усилия изби в корнер.

В 82-ата минута Жуниор Кайсара изведе на отлична позиция Юнес Хамза, но нападателян не успя да уцели очертанията на вратата.

В 86-ата минута Вандерсон пропусна невероятен шанс да се превърне в герой. Влезлият като резерва състезател изпусна да опъна мрежата от чиста позиция.

Малко по-късно Върджил Мисиджан се озова на добра позиция, но за жалост на привържениците на стадион "Васил Левски" не успя да вкара.

Така се стигна до даденото от съдията продължение, когато Йордан Минев напредна и стреля. Топката се заби с бясна сила в мрежата и 35 хиляди фенове полудяха от радост.

Секунди по-късно прозвуча последният съдийски сигнал. Лудогорец успя! Български отбор вече може да се похвали с успех в груповата фаза на Шампионска лига.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЗЕЛ 1:0