Бербатов отново вкарва за Фулъм (видео)

Българският нападател на Фулъм Димитър Бербатов отбеляза гол и във втората контрола на лондонския клуб от предсезонната подготовка на отбора. Нашият сънародник се разписа от дузпа при успеха на "котиджърс" с 3:1 над Лига Депортива Алахуелензе във втория мач от турнето на Фулъм в Коста Рика. Бербо си партнираше в атаката на отбора на Мартин Йол с Брайън Руис, който излезе срещу родния си клуб.

След нулево първо полувреме на мокрия терен в Коста Рика, Стийв Сидуел даде преднина на англичаните с попадение в 62-ата минута. Той се извиси над всички в наказателното поле на домакините и засече центриране от корнер на Киърън Ричардсън в мрежата на Ла Лига. Само десет минути по-късно обаче костариканците стигнаха до изравняване, след като Гевара бе изпуснат в наказателното поле и с прецизен удар покрай Маартен Стекеленбург направи 1:1.

Радостта на домакините обаче трая само седем минути, след като Бербатов отново върна преднината на Фулъм с попадението си от дузпа в 79-ата. Александър Каканиклич бе съборен в наказателното поле, а Бербо с хладнокръвно изпълнение от бялата точка направи 2:1. Само четири минути след попадението си нашият сънародник бе заменен от Трота.

Крайното 3:1 за Фулъм оформи играещият срещу родния си клуб Брайън Руис. Костариканският нападател преодоля технично защитник на Ла Лига, навлезе в наказателното поле и с мощен удар прониза стража на домакините. След попадението си Руис не се зарадва в знак на признателност към клуба, който го е създал.

Снимка: Бгнес

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!