Бербо с капитанската лента и два гола в първата контрола на Фулъм (видео)

Българският ас на Фулъм Димитър Бербатов отбеляза два гола за убедителната победа с 3:0 над костариканския Картахинес в първата предсезонна контрола на тима. Бербо изведе "котиджърс" с капитанската лента и изигра силен мач срещу непретенциозния съперник. Роденият в Благоевград нападател се разписа два пъти за 5 минути преди почивката, а третото попадение за Фулъм бе дело на любимеца на домакините Брайън Руис.

"Здравейте от Коста Рика. Първи мач и първа победа, 3:0 за нас, и 2 гола за мен", похвали се Бербатов във Facebook.

Мениджърът на Фулъм Мартин Йол започна със състав, в който преобладаваха по-опитни футболисти. Бербатов откри резултата в 35-ата минута след подаване на Пайтим Касани, а в 40-ата бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Йон Арне Рийзе. На полувремето Бербатов беше заменен от Уго Родайега, който асистира за гола на Руис в 73-ата минута.