Бившият селекционер на женския национален отбор на България и настоящ старши треньор на Левски София Драган Нешич беше гост днес на волейболното предаване на Sportal.bg - Block Out, с водещ Ивайло Банчев.
55-годишният Драган Нешич два пъти е водил женския национален отбор на България (2007 - 2009, 2013 година), а през 2025 година изведе девойките на България до 21 години до 4-о място на Световното първенство.
Женен е за бившата националка Нели Маринова - Нешич. Синът им Матия Нешич е юношески национал на България.
В дългогодишната си кариера Драган Нешич е водил много клубове в Италия (Бари, Филенце, Казал, Сантерамо, Йези, Конеляно), Турция (Галатасарай, Бурса, Чанаккале), Румъния (Търговище, Рапид, Букурещ), Гърция (Панатинайкос, Паниониос) и Израел (Макаби Хайфа).
Бил е и селекционер на женския национален отбор на Черна гора (2016/2017).
Драган Нешич: С Левски подписахме договор за 3 години
"Тази идея тръгна преди години, сега мога да кажа, че преди две години бях готов да поема Левски. Но тогава, заради предложението, което пуличх от Панатинайкос, от ръковоството на Левски ми позволиха да не поема Левски и да бъда в Панатинайкос.
Поех Панатинайкос около 46-47 дни преди края на първенството. Тогава бях в Румъния.
Имах уговорка с Владо Николов, разбрахме се. С г-н Гаров тогава и с Владо Николов се видяхме на летището, стиснахме си ръцете и си пожелахме успех. Искам сега да им благодаря, защото имах две прекрасни години в Гърция, имах възможност да работя със състезатели на много високо ниво.
Миналата година тръгна идея за връщане в националния отбор, не в женския, а в по-малка гарнитура и тогава се обади г-н Давидов. Имаше среща и аз казах, че нямам право да откажа още веднъж на г-н Давидов.
Много неща трябва да направим, но много неща са и направени. Това, което в Марица са създали, е от 18-20 години", сподели Нешич.
Опитният специалист добави, че Левски ще участва в евротурнирите, като трябва да се уточни дали в Чалъндж къп или CEV.
Драган Нешич: Отказах на Екзаджъбашъ и след 2 седмици Йези вече нямаше отбор
"Ние с Нели (б.р. Маринова - съпруга на Драган Нешич) сме работили заедно в Йези, но тя тогава беше тийм мениджър, вече не беше играч", сподели още Нешич, припомняйки се как е работил заедно със със съпургата си на клубно ниво в Италия.
"Исках да се занимавам с право, бях съдия, имах други мечти, но един сериозен женски отбор тогава, Обилич, ме покани за помощник-треньор. След два месеца смениха треньора, война в бивша Югославия, всички качествени треньори избягаха. И кой ще е треньор - "айде ти", ми казаха. Така започна всичко", продължи Драган Нешич, говорейки за началото на треньорската си кариера.