Вход / Регистрирай се

Баная: В първия завой беше много опасно

Франческо Баная се добра до подиума в надпреварата за Гран При на Германия, след като финишира трети, въпреки че потегли десети след слабата си квалификацията под дъжда вчера.

За призовото класиране на италианеца спомогнаха и паданията на Фабио Ди Джанантонио и Марко Бедзеки, които се движеха пред него. Катастрофите и на двамата дойдоха в първия завой, в който по думите на италианеца днес е било много опасно.

Краля на Ринга се върна на престола си след доминантно каране в Гран При на Германия
Краля на Ринга се върна на престола си след доминантно каране в Гран При на Германия

„Беше много сложно. Условията бяха доста по-добри в сравнение с миналата година, но в първия завой беше много опасно. Всеки път, когато влизахме в завоя с леко натискане на спирачките беше сложно.

„Но във всеки случай отново завърших трети. Тази година изглежда, че няма значение дали стартирам по-напред, или по-назад, винаги финиширам в тройката. Но съм доволен, искам да благодаря на отбора, който, както винаги, дава максимума от себе си. Трябва да вземем позитивното и да се подобрим в Бърно“, заяви Баная.

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Моторни спортове

Виж всички