Юки Цунода заяви, че ще се опита да бъде по-внимателен в първите обиколки на състезанието в Джеда в бъдеще, след като вчера за него Гран При на Саудитска Арабия приключи още в първия тур.
Оскар Пиастри покори Джеда и поведе във Формула 1
Японецът стартира от осмата позиция и водеше спор с бившия си съотборник Пиер Гасли за тази позиция в първите завои на градското трасе край бреговете на Червено море. В четвъртия завой обаче се стигна до контакт между двамата, който ги извади от състезанието
Без наказания след инцидента между Гасли и Цунода
„Не мога да го виня – каза Цунода пред репортерите след състезанието в Джеда. – Не е като той да зави в мен. В същото време ние знаем, че това е най-тесният завой на тази писта и ние знаехме какво ще се случи, ако се опитаме да минем един до друг в първата обиколка, когато сцеплението е по-ниско.
„Аз контролирах напълно колата си, не е като да се движех с прекалено висока скорост и да загубих контрол. Бях точно зад Карлос (Сайнц), дори не бях близо до това да се блъсна в него.
„Така че аз направих всичко възможно, за да избегна контакта, но за съжаление бяхме в най-тесния завой в първата обиколка с ниско сцепление. Може би в бъдеще всички ще трябва да сме по-внимателни“, добави пилотът на Ред Бул.
Снимки: Gettyimages