Вход / Регистрирай се

Маркес: Загубих целия си аванс в едно лесно състезание

Перфектната серия на Марк Маркес от началото на сезона в MotoGP стигна до своя край по време на снощната Гран При на Америките в Остин.

Късметът се усмихна на Пеко Баная и той спечели в Остин след падане на Маркес
Късметът се усмихна на Пеко Баная и той спечели в Остин след падане на Маркес

Испанецът стартира от полпозишъна на едно от любимите си трасета и напълно контролираше развоя на събитията в първата половина на дистанцията. В деветата обиколка обаче пилотът на Дукати се озова на земята, след като мина по-агресивно върху бордюра на четвъртия завой, който все още беше влажен след падналия преди състезанието дъжд.

Маркес се върна в надпреварата в дъното на класирането, но заради пораженията по неговия мотор испанецът беше изключително бавен. В крайна сметка той реши да се прибере в бокса и да се оттегли от състезанието в края на 13-ия тур, регистрирайки първата си нула за сезона. С нея испанецът загуби и първото място в генералното класиране, в което той изостава с една точка от своя по-малък брат Алекс, който за първи път в своята кариера води в световния шампионат в MotoGP.

Защо рейс контролът забави старта на Гран При на Америките в MotoGP
Защо рейс контролът забави старта на Гран При на Америките в MotoGP

„Направих по-трудното в най-лесния момент от състезанието, когато контролирах дистанцията. Минах по-агресивно върху бордюра в четвъртия завой, изпуснах предницата, беше си изцяло моя грешка. Съжалявам за отбора, само това мога да кажа.

„И в предходните обиколки сякох този бордюр, но този път прекалих, бяха прекалено голям оптимист. Бях напълно концентриран, нямаше допълнителна увереност, карах си, внимавах в зоните на тежките спирания, в които обикновено се допускат грешки, като в 12-ти завой на пример.

„В останалата част от обиколката се чувствах безопасно. Просто атакувах бордюра прекалено агресивно. Това беше грешката ми, загубих 25 точки, но трябва да продължавам по същия начин, да запазя скоростта си, защото се чувствам бърз навсякъде. Утре (днес) започва нова седмица, в семейството ми ще има добра атмосфера, в тренировките също, защото ние сме първи и втори в шампионата. Имах преднина, която аз използвах по възможно най-лошия начин, защото я използвах в лесно състезание.

„Позитивното за нас е, защото аз винаги се опитвам да търся позитивното, че ние все едно сме с равни точки, изоставам с точка от Алекс, така че ние рестартираме шампионата“, коментира Маркес.

Следвай ни:

Снимки: Gettyimages

Още от Моторни спортове

Виж всички