Дерби д'Италия: Интер 4:2 Ювентус, "нерадзурите" увеличиха аванса си

Отборите на Интер и Ювентус играят при резултат 4:2 на “Джузепе Меаца” в Дерби д’Италия от деветия кръг на Серия "А". "Нерадзурите" взеха аванс в 15-ата минута, когато Пьотър Жиелински се разписа от дузпа. Само пет минути по-късно Душан Влахович възстанови равенството. В 26-ата минута настъпи пълен обрат в мача след попадението на Тимъти Уеа. Домакините обаче бързо си върнаха преднината с нов обрат след гол на Хенрих Мхитарян (35') и втора реализирана дузпа от Жиелински (37'). В 53-тата минута Дензъл Дъмфрис затвърди аванса на миланския гранд.

Симоне Индзаги е предприел цели пет промени след победата с 1:0 над Йънг Бойс в Шампионската лига. В защита единственото ново име е това на Алесандро Бастони, който заменя Ян Бисек. Федерико Димарко се завръща като ляв халф-бек за сметка на контузения Карлос Аугусто, а Давиде Фратези е отстъпил мястото си на Пьотър Жиелински. Тандемът в атака е обновен, като този път титуляри са капитанът Лаутаро Мартинес и голмайсторът на тима Маркюс Тюрам, а не Мехди Тареми и Марко Арнаутович.

Тиаго Мота пък е предприел четири промени след поражението с 0:1 от Щутгарт в ШЛ. На вратата се завръща Микеле Ди Грегорио вместо Матия Перин. Отляво в защита днес играе Андреа Камбиазо, който е предпочетен пред Николо Савона, и така Хуан Кабал е преместен като десен бек. В халфовата линия Мануел Локатели е получил шанс за изява на мястото на Кефрен Тюрам. Кенан Йълдъз е заместен от Тимъти Уеа, който действа в атака заедно с другото крило Франсиско Консейсао и централният нападател Влахович. Със средна възраст от 25 години и 212 дни "бианконерите" играят с най-младия си състав в дербито в ерата на трите точки в Серия "А" (от 1994/95 насам).

Мачът започна при спокойно темпо, но в 14-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като противниковият капитан Данило изрита Тюрам в наказателното поле. Жиелински се нагърби с изпълнението на бялата точка и със своя удар реализира дебютния си гол с екипа на “нерадзурите”.

На гостите обаче им отне само пет минути, за да възстановят равенството. Кабал центрира в наказателното поле, където Уестън Маккени веднага отклони топката към Влахович, който пък я прати в мрежата за 1:1.

Още в 26-ата минута обратът в мача стана пълен. Тогава Консейсао нахлу в наказателното поле, финтира Мхитарян и насочи топката към Уеа, който отблизо я отклони за 2:1 в полза на гостите.

Този развой на събитията само мотивира "нерадзурите", които на свой ред също осъществиха светкавичен обрат. Той започна в 35-ата минута, когато Мхитарян комбинира с Тюрам, след което изравни резултата с шут по земя.

Само минута по-късно Интер получи втората си дузпа в двубоя след нарушение на Пиер Калюлю срещу Дъмфрис. Въпреки че нидерландецът игра с ръка при същата ситуация, решението на главния съдия остана, тъй като първо беше фаулиран от противниковия защитник. Така Жиелински отново стреля от бялата точка, като и този път беше безгрешен, с което тимът му поведе за втори път в двубоя. Малко преди почивката Уеа също потърси втория си гол в мача, но техничният му удар мина покрай вратата.

Второто полувреме започна с удар на Димарко, който беше отразен от Ди Грегорио. В 53-тата минута при центриране от корнер топката достигна до Дъмфрис, който със своя удар я насочи в далечния долен ъгъл на вратата и така увеличи преднината на "Змията".

ИНТЕР - ЮВЕНТУС 4:2

1:0 Жиелински (15' - дузпа)

1:1 Влахович (20')