Интер измъкна победата с гол в края

Интер стигна до победа с 1:0 при гостуването си на Йънг Бойс след гол в добавеното време. Влезлият като резерва Маркюс Тюрам донесе трите точки на "нерадзурите". Марко Арнаутович пропусна дузпа в началото на второто полувреме, а Жоел Монтейро удари греда след час игра. Тимът на Симоне Индзаги има седем точки след първите три кръга на Шампионската лига. Швейцарците все още нямат точка и отбелязан гол.

Домакините стартираха отлично мача и показаха, че няма да покажат прекалено голямо уважение към съперника. Темпото в първите минути не беше много високо, а опитите на италианците да атакуват не бяха успешни. Йънг Бойс започна да напада по-смело и да създава положения. Първо Зомер се справи с един удар, като след рикошет топката нямаше да стигна до вратата, но стражът реши да се намеси. След това центриране намери Виргинюс на далечната греда и Павар се намеси малко пред Зомер.

След половин час игра "нерадзурите" стигнаха до първото си добро положение за гол в мача. Подаване на Тареми с пета изведе Бисек сам срещу вратаря, но стражът излезе отлично и успя да го блокира. Малко по-късно Дъмфрис имаше възможност, след като засече центриране на Барела, но ударът му с глава бе неточен. Последваха поредица от нарушения и жълти картони.

Тимът на Симоне Индзаги заигра по-агресивно след почивката и можеше да поведе малко след началото на втората част. Гостите получиха дузпа за нарушение на Паджам срещу Дъмфрис. Вратарят на швейцарците Фон Балмос обаче отрази удара на Арнаутович от бялата точка, а след това се справи блестящо и при добавката на Дъмфрис.

Интер се опитваше да притисне съперника, а удар на Тареми бе блокиран. Йънг Бойс обаче бе много близо до откриване на резултата в 60-ата минута. Монтейро получи топката пред наказателното поле, финтира двама бранители и отправи хубав удар, а топката се удари в дясната греда на Зомер.

Индзаги пусна в игра Лаутаро Мартинес и Жиелински и двамата определено оживиха атаката на гостите. Тареми стреля над вратата при една от следващите възможности, удар на Жиелински мина покрай вратата, а изстрел на Лаутаро бе отразен от Фон Балмос. Пред другата врата Монтейро завърши една атака с неточен удар от дистанция, въпреки че имаше съотборници в по-добра позиция.

Маркюс Тюрам влезе в игра в 76-ата минута на мястото на Тареми и той се оказа жокерът на гостите. Интер натисна в последните минути и Жиелински пропусна фантастична възможност. В добавеното време "нерадзурите" все пак стигнаха до гол. Подаване с пета на Лаутаро изведе Димарко отляво, а той центрира към Тюрам, който засече топката към мрежата. Гостите можеха да отбележат и още един гол, но вратарят на Йънг Бойс спря Лаутаро, а опитът на Тюрам при добавката бе блокиран.

ЙЪНГ БОЙС - ИНТЕР 0:1
0:1 - Тюрам (90+3)