Гол на Оярсабал осигури трите точки за Реал Сосиедад в гостуването на Жирона

Реал Сосиедад победи като гост с 1:0 участника в Шампионската лига Жирона в мач от 10-тия кръг на Ла Лига. Единственото попадение за баските отбеляза Микел Оярсабал в 44-тата минута, който вкара и победния гол за 2:1 за Испания във финала с Англия на Евро 2024.

Така тимът от Сан Себастиан записа втори успех в последните си три мача и се изкачи на 12-а позиция с 12 точки, като е с четири поредни мача без поражение в първенството. Жирона има същия точков актив, като стартира трудно първенството и има само една победа в последните си 6 мача.

Първата нелоша ситуация се откри пред гостите, но удар на Ори Оскарсон в 9-ата минута бе неточен. Отново исландецът бе най-близо до гола в 30-ата минута, когато шутът му профуча встрани от вратата на Пауло Гасанига. По-добрата игра на Реал Сосиедад все пак се материализира в попадение минута преди края на полувремето. Тогава Андер Баренечеа центрира отляво, а Микел Оярсабал с глава от непосредствена близост откри за "чури урдин" - 0:1.

През втората част Жирона опита да понатисне съперника си, но дълго време не успяваше да създаде нищо интересно. Най-добрата възможност се откри пред Арно Данжума в 82-рата минута, като нидерландският нападател шутира от нелоша позиция, но вратарят на Реал Сосиедад Алекс Ремиро успя да спаси. До края на срещата гостите не допуснаха повече положения пред вратата си и се поздравиха с трите точки.