Лийдс нанесе първа загуба на Шефилд Юнайтед

Лийдс сложи край на серията на Шефилд Юнайтед без загуба от началото на сезона в Чемпиъншип. Дербито на "Елънд Роуд" завърши с успех на домакините с 2:0 след попадения на Паскал Струйк (69') и Матео Джоузеф (90').

Без оперирания Илия Груев, Лийдс изигра един от най-силните си мачове от старта на кампанията, при това срещу пряк конкурент за промоция. Тимът на Даниел Фарке не допусна нито един точен изстрел към вратата си и се изравни по точки с Шефилд Юнайтед и Съндърланд, срещу който направи 2:2 преди паузата за националните отбори.

Преди първия съдийски сигнал с минута мълчание беше почетена паметта на починалия бивш защитник на "остриетата" Джордж Балдок. До почивката Лийдс имаше териториално надмощие, но не създаде много положения. Гостите пък видимо изглеждаха доволни от развитието на двубоя и почти не атакуваха.

В 69-ата минута Джо Ротуел центрира от корнер и топката стигна до Струйк, който я прати в мрежата за 1:0. Точка на спора сложи резервата Матео Джоузеф в края на мача след комбинация с Жоел Пиру. Така Лийдс продължи възходящото си представяне, а Шефилд Юнайтед се смъкна на третата позиция.