Лийдс и Груев се върнаха към победите

Лийдс спечели с 2:0 гостуването си на последния в класирането на Чемпиънпшип Кардиф Сити. Илия Груев отново бе титуляр и бе на терена почти до края. Българският национал изигра поредния си стабилен мач, получи жълт картон и бе сменен в 90-ата минута.

Йоркшърци доминираха през цялата среща, но получиха допълнително предимство в 23-ата минута. Тогава Джоуъл Бейгън получи червен картон, след като събори Ньонто, който се откъсваше сам срещу вратаря. След половин час игра Рамазани откри резултата, след като бе изведен от Матео Джоузеф.

Лийдс имаше сериозно предимство по отношение владеенето на топката, но чистите голови положения не бяха много. В 67-ата минута Патрик Струйк пропусна дузпа. Малко преди края Жоел Пирое все пак вкара втори гол за гостите и подсигури трите точки.