Груев напусна с контузия при равенство на Лийдс

Отборът на Лийдс изтръгна равенство 1:1 в гостуването си на Норич от 8-ия кръг на Чемпиъншип. Като титуляр за йоркширци отново започна българският национал Илия Груев, който обаче получи контузия рано в мача и бе заменен принудително още в 20-ата минута от Джо Ротуел.

Домакините поведоха в резултата още в 15-ата минута, когато получиха дузпа в своя полза, а Джошуа Сарджънт реализира от бялата точка.

Лийдс обаче се добра до изравняването в 60-ата минута. Вилфред Ньонто получи в наказателното поле и продължи към Ларджи Рамазани, който с удар по земя намери далечния ъгъл на вратата за 1:1.

С това равенство Лийдс остава на 4-тото място във временното класиране с актив от 15 точки. Норич пък се намира на 10-ото място с 12 точки.