Румъния обърна Литва

Отборът на Румъния записа важна победа с 2:1 срещу тима на Литва в мач от 4-ия кръг на група 2 от Лига “С” на турнира на УЕФА - Лига на нациите. Победата запази северните ни съседи на първото място, но им предстои решаващ мач с Косово следващия месец, който ще е от значение за победителя в групата.

Съперниците си размениха два гола в първата половина на откриващото полувреме след точно изпълнени дузпи. В 7-ата минуат Армандас Кучис откри резултата в полза на литовците, а в 18-ата Разван Марин изравни за северните ни съседи.

Интересното е, че нито един играч не бе изгонен след отсъждането на наказателните удари, като главният съдия на мача - шотландецът Нийл Уолш, даже не показа и жълт картон.

Отборът на Румъния вдигна оборотите и стигна до пълен обрат. Това се случи в 65-ата минута, когато 25-годишният нападател на Трабзонспор - Денис Драгуш се разписа.

До края не паднаха нови голове и румънците се поздравиха с важния успех, като те все още нямат загубена точка от началото на турнира.