Северна Ирландия 4:0 България, отмениха гол на домакините

Слушай на живо
Слушай на живо: Северна Ирландия - България

Северна Ирландия и България играят при 4:0 в мач от четвъртия кръг в лига С от турнира Лига на нациите. Халфът Айзък Прайс намери българската мрежа в 15-ата минута след красив пас на Дион Чарлс. В 29-ата минута футболистът на Стандард Лиеж покачи на 2:0. След 180 секунди Броуди Спенсър шутира, топката рикошира в гредата, след което се чукна в крака на Димитър Митов и се спря за трети път в нашата мрежа. В 44-ата минута Кирил Десподов пропусна дузпа. В 81-ата минута Айзък Прайс намери мрежата с далечен удар и оформи своя хеттрик.

Наставникът на "трикольорите" Илиан Илиев направи промени в сравнение с 11-те, които започнаха срещу Люксембург (0:0) преди няколко дни. На местата на наказаните Александър Колев, Алекс Петков и Фабиан Нюрнбергер започнаха Мартин Минчев, Симеон Петров и Християн Петров. Серкан Юсеин пък смени Валентин Антов в центъра на терена.

Домакинският отбор поведе в 15-ата минута. Нападателят на Болтън Дион Чарлс финтира ловко Живко Атанасов и с прецизен пас с десен външен намери Айзък Прайс на седем-осем пред вратата на Димитър Митов. Последва голов изстрел и 1:0 за "зелено-белите". Това беше първото попадение, което България допусна в настоящия сезон от Лига на нациите.

В 29-ата минута Северна Ирландия удвои. Головата атака на домакините този път започна от техния вратар Пиърс Чарлс, който изнесе топката с отличен пас по тревата. След секунда последва отличен рейд на Броуди Спенсър по левия фланг, за да дойде удар на Айзък Прайс за 2:0.

Докато публиката на домакините пееше и се радваше на втория гол, Броуди Спенсър шутира от границата на наказателното поле, топката се отби в страничната греда, а след това в крака на българския вратар и се спря в мрежата - 3:0 за британците.

В края на първото полувреме България получи право да изпълни 11-метров наказателен удар, след като VAR сигнализира за задържане на Мартин Минчев в пеналтерията на Северна Ирландия. Кирил Десподов заложи на силен изстрел, но топката се отби в горната греда и резултатът се запази 3:0 за хората на Майкъл О'Нийл.

На почивката българският наставник направи две промени в своя състав - Здравко Димитров и Валентин Антов смениха Радослав Кирилов и Серкан Юсеин. В 48-ата минута Мартин Минчев засече топката с пета след подаване отдясно пред вратата на Северна Ирландия, но топката излезе в аут.

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ 4:0 БЪЛГАРИЯ

1:0 Айзък Прайс (15)
2:0 Айзък Прайс (29)
3:0 Димитър Митов (32 - автогол)
4:0 Айзък Прайс (81)

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ: 12. Пиърс Чарлс, 5. Трей Хюм, 17. Патрик Макнеър, 4. Еойн Тоул, 2. Конър Брадли, 19. Шей Чарлс, 16. Алистър Маккан, 20. Броуди Спенсър, 14. Айзък Прайс, 10. Дион Чарлс, 8. Калъм Маршал.

БЪЛГАРИЯ: 1. Димитър Митов, 2. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 15. Симеон Петров, 5. Християн Петров, 20. Серкан Юсеин, 7. Георги Костадинов, 11. Кирил Десподов, 14. Филип Кръстев, 8. Радослав Кирилов, 17. Мартин Минчев.