Карлос Алкарас надви Бен Шелтън, но отборът на Европа изостава

Отборът на Останалия свят отново взе преднина във втория ден от "Лейвър къп" с 6:4 срещу тима на Европа, след като в късните два мача селекциите си размениха по една победа.

Най-напред Карлос Алкарас се наложи с 6:4, 6:4 над Бен Шелтън (САЩ) и изравни резултата на 4:4, а според правилата във втория ден всяка победа носи на отбора по 2 точки. В късния мач в Берлин Тайлър Фриц отново върна преднината на Селекцията на света, след като победи Александър Зверев (Германия) с 6:4, 7:5.

Алкарас, който вече се поздрави през този сезон с титлите на Ролан Гарос и Уимбълдън, доминираше сериозно във важните моменти. Той спаси пет точки за пробив, които се откриха за противника. От своя страна той проби по веднъж подаването на Шелтън във всеки сет и взе мача.

"На първо място искам да кажа, че съм щастлив да бъда част от отбора на Европа за първи път в кариерата ми. И се старая да бъда най-добрият в нашия състав, за да помогна максимално.

Днес имах наистина труден мач срещу силен съперник. Наложи се да изиграя една солидна среща, за да победя", каза Алкарас след мача.

А по-рано днес Франсис Тиафо (САЩ) също спечели победа за Отбора на останалия свят, надделявайки над Даниил Медведев (Русия).

Фриц пък се бори със Зверев почти два часа, като взе преднина в първия сет чак накрая, пробивайки на нула за 6:4. Във втората част германецът доминираше в началото, поведе с 2:1 с пробив, отрази две точки в следващия четвърти гейм и дръпна с 3:1. Но след като допусна изравняване за 4:4 играта му загуби ритъм и логично последва още един пробив за 5:7.

По-късно днес ще се играе и срещата на двойки, последния двубой за деня. Каспер Рууд (Норвегия) и Стефанос Циципас (Гърция) представят състава на Европа срещу Бен Шелтън (САЩ) и Алехандро Табило (Чили) за Тима на света.