Тиафо даде преднина на отбора на Останалия свят срещу Европа на "Лейвър къп"

Тиафо даде преднина на отбора на Останалия свят срещу Европа на  "Лейвър къп"

Американецът Франсис Тиафо даде преднина от 4-2 на Отбора на света в мача срещу тима на Европа за "Лейвър къп", след като се наложи над руснака Даниил Медведев с 3:6, 6:4, 10:5. Това беше първа среща от втория ден на демонстративната среща, в който вече всяка победа носи по две точки за отборите. Петъчната програма приключи при резултат 2:2, като и Григор Димитров даде приноса си за тима на Европа след успех над Алехандро Табило (Чили) със 7:6 (4), 7:6 (2). Отборът, който събере първи 13 точки, печели срещата, която тази година се провежда в Берлин.

Руснакът Медведев стигна до първия сет, като доминираше особено при второто си подаване. Hо американецът Тиафо отвърна на удара, като проби в първия гейм на втория сет и сложи контрола върху срещата. В третия сет, който е по правилата на тайбрека, американският атлет беше много по-концентриран и също наложи превес от самото начало.

По-късно днес Карлос Алкарас ще играе с Бен Шелтън (САЩ) и ще се опита да изравни резултата за европейската формация. Александър Зверев (Германия) пък ще играе с Тайлър Фриц в третия сингъл за днес, преди мачът да мине в решаващите неделни двубои.

Отборът на Европа отново е воден от капитана Бьорн Борг, докато Останалият свят е селектиран от Джон Макенроу. Европейският отбор е триумфирал три пъти в тези мачове, докато селекцията на Останалия свят спечели последните две.