Нани блесна още в дебюта си за Венеция

Отборите на Венеция и Емполи завършиха наравно 1:1 на “Пиерлуиджи Пенцо” в двубой от 22-ия кръг на Серия А. За "аранчонеровердите" това беше осми пореден шампионатен мач без успех.

“Адзурите” бяха по-опасният тим през първото полувреме и заслужено се оттеглиха на почивката с преднина от един гол. Той дойде в 26-ата минута, когато Шимон Журковски беше точен с воле след центриране на Филипо Бандинели. След почивката обаче “крилатите лъвове” заиграха по-уверено и бяха по-добрият отбор през втората част. В 72-ата минута новото попълнение Нани се появи в игра като резерва. Още в следващата минута той беше в основата на добра комбинация, като асистира на Давид Окереке за изравнителното попадение.

Така Венеция остава на 17-ото място в класирането, но вече с актив от 18 точки, а Емполи е 11-и с 29 спечелени пункта.