Изиграха се първите осминафинали на US Open

Първата неделя на US Open предлага първите осминафинални двубои при мъжете и жените.

Естествено, българите се вълнуваха най-вече от мача на Григор Димитров с Андрей Рубльов. Най-добрият роден тенисист постигна драматична победа в пет сета и намери място сред четвъртфиналистите.

С петсетова драма Григор Димитров стигна до осмия си четвъртфинал в "Шлема"

Първият мач при жените беше между Паула Бадоса и Яфан Уанг. Испанката беше повече от убедителна - 6:1, 6:2 и продължава напред само с един загубен сет.

Фриц си отмъсти на Рууд и за втора поредна година е в голямата осмица на US Open

Надеждата на домакините Тейлър Фриц надви Каспер Рууд с 3:6, 6:4, 6:3, 6:2 и си отмъсти на норвежеца за загубата от него на "Ролан Гарос" по-рано през сезона.

Зверев започна колебливо, но след това беше безмилостен

Александър Зверев имаше проблеми срещу Брандън Накашима само в първия сет. Германецът спечели с 3:6, 6:1, 6:2, 6:2 и на четвъртфиналите ще се изправи срещу Фриц.

Тиафо подчини Попирин и ще спори с Григор Димитров на четвъртфиналите нa US Open

В последния мач от програмата при мъжете Франсис Тиафо се справи в 4 сета с Алексей Попирин и на четвъртфиналите ще има за съперник Григор Димитров. До момента американецът може да се похвали само една победа в 4-те мача срещу първата ни ракета.