Драматичен обрат класира Слован (Братислава) за Шампионската лига

Слован (Братислава) достигна до същинската фаза на Шампионската лига по изключително драматичен начин. Тимът стигна до късен обрат и победа с 3:2 в домакинството си на Мидтиланд в реванш от плейофите, а това доведе до общ резултат от 4:3. Слован участва за 12-ти път в квалификациите на ШЛ, но за първи път успява да ги преодолее.

Двата отбора си размениха по един гол през първото полувреме, но попадение на Франкулино Джу в началото на втората част даде аванс на Мидтиланд. Норвежците имаха предимство в голяма част от второто полувреме, но не стигнаха до нов гол. В последните минути Слован успя да направи пълен обрат. Марко Толич изравни в 82-ата минута с втория си гол в мача, а Тигран Берсегян отбеляза победния гол четири минути по-късно.