Звезда зарадва “Мала Маракана” и отново е в Шампионската лига

Отборът на Цървена Звезда спечели с 2:0 срещу тима на Бодьо/Глимт в срещата-реванш от плейофите на Шампионската лига. Попаденията за успеха отбелязаха Бруно Дуарте да Силва (26’) и Урош Спайч (59’).

“Звездашите” изковаха геройски обрат, тъй като бяха загубили първия мач в Норвегия с 1:2, като днес те не оставиха почти никакви възможности на съперника. След 2018, 2019 и 2023 г. сърбите отново са в компанията на най-добрите на Стария континент. През миналата година те събраха достатъчно коефициент да се класират директно за груповата фаза, но след промените във формата на състезанието, те трябваше да минат през плейофната фаза, за да влязат в основната фаза през настоящата кампания.

Бодьо шокира Звезда, но предстои труден реванш в Белград

Сърбите започнаха вихрено и от първата секунда потърсиха головете, с които да осъществят обрата. Така “Мала Маракана” бе взривена за първи път в средата на откриващото полувреме, когато главният съдия Давиде Маса отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби Да Силва, който беше безкомпромисен и не остави шансове на вратаря на норвежците Никита Хайкин.

Второто полувреме също започна много силно за домакините и четвърт час след подновяването на играта те отбелязаха още един гол, с който окончателно осъществиха обрата. Елшник изпълни майсторски ъглов удар, а в пеналтерията Спайч съкруши с главата си скандинавската отбрана.

Норвежците получиха една от малкото си възможности три минути преди края на редовното време, кога съдията отсъди пряк свободен удар в тяхна полза. Последва меко центриране в наказателното поле, където в купа от играчи се намери футболист в жълт спортен екип да отклони топката, но не го направи по най-добрия начин и стражът на “звездашите” Марко Илич хвана.

В добавеното време дори домакините можеха да вкарат още един гол и да оформят класиката, като играчите на Бодьо демонстрираха абсолютна немощ и опитите им да вкарат гол, с който да пратят срещата в две продължения по минути се изчерпаха с високи топки изсипани в пеналтерията.