Лил оцеля в Прага и е в Шампионската лига

Лил си осигури участие в същинската фаза на Шампионската лига, въпреки че имаше доста трудни моменти при гостуването на Славия (Прага) в реванша от плейофите. Чехите спечелиха с 2:1, но тимът на Бруно Женесио продължава напред с общ резултат 3:2.

Славия започна вихрено и поведе още в петата минута след прекрасен гол на Кристос Зафейрис. Лил опита да реагира, но пресата на съперника го затрудняваше. В средата на първата част домакините стигнаха до прекрасна възможност да удвоят преднината си, но Чори стреля покрай вратата. Малко преди почивката Зафейрис удари греда след великолепно изпълнение от фал.

Французите започнаха по-добре втората част и създадоха първата по-добра възможност, но след това Славия отново взе инициативата. Домакините се раздаваха и сякаш се поумориха, което позволи на Лил да подобри играта си. Жегрова удари греда при опит за центриране, а в 77-ата минута отбеляза гол, който реши изхода на двубоя. Чехите успяха отново да поведат в 84-ата минута след гол на резервата Иван Шранц. Последва тотален натиск на Славия, греда на Зафейрис и страхотна възможност за гол на Юрашек в добавеното време. Лил обаче оцеля и ще мери сили с най-големите през есента.