Столичен сблъсък в "Надежда"

Локомотив (София) и ЦСКА 1948 се изправят един срещу друг в интригуващ столичен сблъсък на стадиона в квартал "Надежда". Двубоят от 5-ия кръг на efbet Лига е днес от 19:00 часа и ще бъде ръководен от Радослав Гидженов.

Двата отбора влизат в мача в различно настроение. "Железничарите" са в серия от две поредни шампионатни победи и се надяват да запишат нова такава срещу тима на Валентин Илиев, който е разклатен след злощастното отпадане от Лигата на конференциите в четвъртък.

10 от ЦСКА 1948 рухнаха в последната секунда! Слаб белгийски рефер намери начин да изхвърли "червените" от Европа

"Червените" бяха на секунди от това да се класират за плейофния кръг на третия по сила европейски клубен турнир, но допуснаха гол в седмата минута от добавеното време, който изпрати двубоя с Пафос в продължения. В тях ЦСКА 1948, с човек по-малко, инкасира още три попадения и напусна надпреварата с общ резултат 2:5.

Вальо Илиев: Гордея се с момчетата! За съдията - така се прави

Домакините ще опитат да се възползват от моментната ситуация в противниковия лагер и да запишат трети успех от началото на новия сезон. В момента Локомотив е със 7 точки, докато "червените" имат едва две в своя актив. Трябва да се отбележи, че отборът е изиграл само два мача - срещу Черно море (0:0) и Спартак Варна (2:2).

Иван Колев ще трябва да се справя без голмайстора в състава на "железничарите" Анте Аралица, който се възстановява от контузия. Нападателят пристигна в "Надежда" през лятото и в първите си три двубоя реализира два гола. Доналдо Аска също ще пропусне срещата, но заради наказание.

Гостите нямат сериозни кадрови проблеми и Валентин Илиев ще заложи на най-добрите си футболисти в търсене на първа победа през настоящата кампания в родния елит.

20 ЦСКА 1948 2:1 Локомотив (София)