10 от ЦСКА 1948 рухнаха в последната секунда! Слаб белгийски рефер намери начин да изхвърли "червените" от Европа

ЦСКА 1948 напусна по драматичен начин европейските клубни турнири. "Червените" загубиха с 0:4 след продължения от Пафос срещата реванш от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите и с общ резултат 2:5 се сбогуваха с Европа.

Българският тим се виждаше в плейофния кръг до 97-ата минута, когато Андерсон простреля Маринов, а секунди след това съдията даде край на редовното време.

Тъй като общият резултат стана 2:2, отборите влязоха в продължения. В четвъртата минута на първото продължение Жажа вкара втори гол, а в 99-ата Андерсон се разписа още веднъж. Реян Даскалов оформи крайното 4:0 с автогол в 117-ата минута.

В поражението на българския тим дейно участие взе и съдията. Той изгони с измислен втори жълт картон Фуртадо още в 45-ата минута, с което даде огромно предимство на домакините и в крайна сметка те се възползваха от него.

Валентин Илиев заложи на същата единайсеторка, с която започна и преди седмица. Българският тим стигна до успеха след обрат благодарение на головете на Марио Илиевски и Талис.

Секунди след началото на двубоя Пепе отправи първия шут в мача, но доста неточно в аут.

В 6-ата минута кипърците получиха фал пред границата на пеналта. Драгомир шутира в краката на стената. Последва контраатака на "червените" подета от Кирилов. Именно той можеше да я завърши след центриране отдясно, но ударът му от воле не се получи.

Само 120 секунди по-късно Пишчевич отправи далечен удар над вратата.Малко по-късно Маринов излезе добре около границата на големия пеналт, за да пресече опасен дълъг пас зад отбраната на ЦСКА 1948 и се справи подобаващо в трудна ситуация.

В 21-ата минута Ради Кирилов получи пас в наказателното поле на противника, финтира техен играч и стреля фалцово с десния крак, но в аут. Танкович стори същото, но след изстрел от фал в 34-ата минута.

Малко по-късно дойде и първото голово положение. То стана факт в 37-ата минута. Тогава Илиевски спечели корнер. Последва центриране на Талис и класен удар с глава на Карагарен, който се отби в напречната греда.

Две минути по-късно Пафос създаде сериозна суматоха в наказателното поле на българския тим след добра атака отдясно, но играч в червено изчисти малко пред голлинията.

В 44-ата минута Рапнуи се уплаши да влезе в единоборство и това даде шанс на домакините да организират опасна атака, но тя завърши с крайно неточен шут в аут.

В 45-ата минута ЦСКА 1948 остана с 10 човека след втори жълт картон на Фуртадо. Десният защитник получи втори жълт картон при безобидна ситуация в центъра на терена, в която е много спорно дали изобщо закачи леко съперников състезател, но за белгийския рефер Лотар Донд това бе достатъчно да удари сериозно рамо на Пафос, изгонвайки го от игра. Така той стана един от многото декорирани с картони състезатели на "червените", част от тях бяха доста пресилени като тези на Карагарен и Кирилов.

В заключителните секунди на първата част Маринов улови опасен удар с глава на Жайро.

Седем минути след началото на второто полувреме Голдар засече с глава центриране отдясно и като по чудо не откри резултата, пращайки топката покрай дясната греда.

Кипърците се възползваха от численото си предимство и в 61-ата минута натискът им от началото на втората част за малко не се увенча с успех. Жажа преодоля Иванов и отправи диагонален шут, който се спря в лявата греда.

В 67-ата минута Маринов отрази удар от 15 метра, а след това "червените" изчистиха топката напред. Девет минути преди края на редовното време Маринов излезе неразчетено за топката, но играчите на Пафос не се възползваха от това, тъй като не уцелиха с глава празната врата.

В заключителната част от редовното време част от футболистите в червено видимо отпаднаха, което се отрази зле на отбора. Именно поради тази причина Рапнуи не успя да изведе Бузон сам срещу вратаря в 96-ата минута, тъй като получи схващане на крака. Така не успя да помогне на своите съотборници и при атаката на Пафос секунди по-късно, след която Андерсон прониза Маринов.

Именно при резултат 1:0 за кипърците завърши редовното време с 8-минутното удължаване и двата отбора влязоха в две продължения от по 15 минути.

Те започнаха с тотален натиск на домакините, които набързо създадоха две чисти положения , които дойдоха през зоната на Бузон и Иванов. Двамата бяха преодолени от Жажа на два пъти. При първата ситуация Маринов някак спаси, но вторият удар на крилото в 94-ата минута влетя в долния ляв ъгъл на българската врата.

Пет минути по-късно отбраната на ЦСКА 1948 се пропука отново, позволявайки на Андерсон да отбележи още веднъж с изстрел от 7-8 метра.

Неадекватните действия на съдията продължиха и в продълженията. Той даде картон на Маринов за бавене на играта, но след като Пафос поведе с нужния му резултат, позволи на кипърците да се размотават, включително и на децата, които гонят топките, отказвайки да ги предупреди.

До края на двубоя Реян Даскалов си вкара автогол, с което оформи крайното 4:0 за Пафос.

ПАФОС - ЦСКА 1948 4:0 след продължения

1:0 Андерсон 90+7