Турнир по Star Craft II - Ден 4: Bellum Gens Elite Stara Zagora 2024

ЦСКА 1948 и Спартак (Вн) извъртяха зрелищен хикс, рефер измисли странна дузпа и отказа да я отмени

ЦСКА 1948 и Спартак (Варна) извъртяха зрелищно 2:2 в мач от втория кръг на efbet Лига. Марио Илиевски откри резултата в 16-ата минута, а в 41-ата Ахмед Ахмедов изравни. Неделко Пишчевич отново изведе "червените" напред с попадение в 45-ата минута. В 73-ата гостите пак стигнаха до равенството с гол на Антонио Вутов от много спорна дузпа. При нея Ахмедов видимо овладя топката с ръка, след което и Даскалов от домакините изби с ръка.

ВАР арбитърът Михаел Павлов правилно сигнализира на главния рефер Петър Кузев, че трябва да отмени 11-метровия наказателен удар. След петминутно гледане на видео Кузев, повече от изненадващо, отказа да промении грешното си решение.

"Червените" стартираха без двете си големи звезди - Ради Кирилов и Бирсент Карагарен, които получиха почивка преди реванша срещу Будучност в Подгорица, който е след четири дни.

Първата по-интересна ситуация се получи в 6-ата минута. Кристиан Илич пробва да намери Ахмедов с дълъг пас. Отбраната на "червените" увисна при паса, но сантиметри не достигнаха на тарана на гостите да го засече.

ЦСКА 1948 отговори с удар на Бузон. Крилото се пребори с бранител на гостите, освободи си позиция за стрелба и отправи шут в близкия ъгъл на Величков, но стражът на "соколите" изби в корнер.

По-напористата игра на домакините в тази част от срещата им позволи да открият резултата в 16-ата минута. Много дейният десен бек Нгуинда центрира към задната греда. След колеблива намеса на Величков се заформи меле пред малкото наказателно поле. Талис отклони за Бузон, който шутира, а стражът на гостите отрази. Последва добавка на 22-годишния северномакедонски таран Илиевски, който вкара първия си гол с червената фланелка.

В 33-ата минута Спартак организира една от малкото си атаки до този момент. Ахмедов се отскубна от централните защитници на противника, видя, че Маринов не е позициониран по най-добрия начин и стреля фалцово с левия крак от над 30 метра, но изненадващият му шут излезе покрай лявата греда.

Тази ситуация окрили варненци, които се изнесоха в по-предни позиции, а част от младите футболисти на ЦСКА 1948 започнаха да се затрудняват и да допускат грешки. Именно след такива Спартак изравни в 41-ата минута. Тогава Цветков се справи с 19-годишния Марков на левия фланг. Последва опасно центриране, а Ахмедов се ориентира по-добре от своя пазач Теодор Иванов и прати топката в мрежата на домакиините.

Радостта на "соколите" не трая дълго, тъй като в 45-ата минута футболистите на Вальо Илиев вкараха втори гол. Бузон и Нгуинда комбинираха отдясно. Вторият центрира остро към Пишчевич, а халфът забоде топката с глава под плонжа на Величков.

Пет минути след началото на втората част гостите бяха на път да допуснат фатална грешка, защото позволиха на домакините да им отнемат топката в наказателното поле, но появилият се от резервната скамейка Карагарен не сполучи с финт пред противниковата врата и притичалият Цветков му отне.

След час игра Василев влезе на скорост в наказателното поле на Спартаки подаде на Илиевски. Той от своя страна върна за непокрития Бузон, но крилото шутира в тялото на бранител и изпусна още една добра възможност за гол.

Така се стигна до 65-ата минута, в която резервата Вутов пусна великолепен пас за Ахмедов, който бе изпуснат от Даскалов. Капитанът на "червените" игра с ръка и реферът Петър Кузев отсъди дузпа. ВАР арбитърът Михаел Павлов обаче правилно му сигнализира, че преди това топката се разходи по дясната ръка на Ахмедов при овладяването й. Кузев отиде да гледа видео, но след пет минути прецени, че не трябва да променя решението си, допускайки странна и същевременно груба грешка.

С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Вутов, който без проблем реализира.

Попадението обърка "червените" и до края на мача те изпуснаха инициативата. ЦСКА 1948 опита финален натиск, но контраатаките на Спартак бяха доста опасни и малко повече прецизност при подаванията в предни позиции можеше да им донесе дори трите точки.

ЦСКА 1948 - СПАРТАК (ВАРНА) 2:2

1:0 Марио Илиевски 16
1:1 Ахмед Ахмедов 41
2:1 Неделко Пишчевич 45
2:2 Антонио Вутов 73 д.

ЦСКА 1948: 1. Маринов, 92. Нгуинда, 14. Иванов, 22. Даскалов, 15. Василев, 39. Умарбаев, 28. Пишчевич, 11. Бузон, 7. Талис, 26. Марков, 40. Илиевски

СПАРТАК (ВАЛНА): 76. Величков, 4. Пърце, 5. Бауренски, 6. Цветков, 8. Лесняк, 14. Ивей, 16. Илич, 21. Па Конате, 29. Ахмедов, 44. Грънчов, 88. Димитров