Първа победа за отбора на Антони Иванов

Антони Иванов игра цял мач за Херманщат при победата с 2:1 над бившия му отбор Ботошани. Това беше първи успех през сезона в Румъния за тима от Сибиу, който се изкачи на 9-то място в класирането на Суперлигата.

Преди почивката двубоят се развиваше равностойно, но Ботошани успя да поведе в 45-ата минута с попадение на Алин Шерони. В началото на втората част попадение на Херманщат беше отменено заради засада, но домакините продължиха да атакуват и късметът им се усмихна в последните минути. Първо Янис Стойка изравни от пряк свободен удар, а в добавеното време Кристиан Негуц се разписа от дузпа за пълния обрат.

Лидерът Оцелул завърши 1:1 като гост на Оцелул и събра 11 точки от 5 мача. Домакините стигнаха до равенството с гол на Жоао Педро от дузпа в последните секунди.

Глория (Бузъу) и Рапид (Букурещ) също не се победиха - 1:1. Константин Будеску вкара дузпа в 77-ата минута и донесе равенството на новака Глория.