ФК ЛЕВСКИ С РЕДОВНО ОБЩО СЪБРАНИЕ - НА ЖИВО ОТ РЕГИСТРАЦИЯТА НА ДЕЛЕГАТИТЕ

Възходът на Динамо (Б) продължава, Миланов сменен в края

Георги Миланов игра 85 минути за Динамо (Букурещ) при победата с 4:1 над новака Глория (Бузъу) в среща от 4-ия кръг на румънското първенство. Бившият български национал беше сменен малко преди края от Антонио Бордушану, а отборът му излезе на второ място в класирането и даде надежди на феновете, че през този сезон ще има много по-високи цели.

Денис Политик даде преднина на "червените кучета" в 11-ата минута след самостиятелен пробив, а в 27-ата Раул Опрут засече центриране от левия фланг на Хаким Абдала и се разписа за 2:0.

След почивката гостите върнаха интригата с автогол на Кенеди Боатенг (54') и не бяха далеч от изравняването. Динамо устоя на противниковия натиск и в 80-ата минута реши всичко с попадение на Астит Селмани. Косовският нападател беше на точното място и наказа неуверената намеса на вратаря на Глория след центриране от корнер на Миланов. В 84-ата минута Политик оформи изразителния успех на домакините.

Динамо събра 7 точки от 4 мача и дели втората позиция с Университатя (Крайова) и Сепси, които още не са изиграли двубоите си от кръга.

Лидер до момента е Оцелул с 10 точки. Отборът на Милен Желев надви с 1:0 Херманщат и не познава вкуса на загубата от старта на сезона. Желев беше титуляр и остана на терена през всичките 90 минути, а за гостите цял мач игра Антони Иванов.

Гола за тима от Галац реализира новото попълнение Стипе Юрич с добавка отблизо в 86-ата минута.