Фалстарт за шампиона Брюж

Шампионът на Белгия Брюж направи равенство 1:1 срещу гостуващия Мехелен в мача, с който беше открит новият сезон. Това е второ поредно разочарование за "синьо-черните" след загубата от Роял Юнион СЖ за Суперкупата на Белгия.

Тимът на Ники Хайен отправи близо 30 удара към противниковата врата, но вкара само един гол и пропусна да стартира с победа. Мехелен действаше прибрано и разчиташе на контраатаки. Гостите търпеливо чакаха шанса си и отмъкнаха ценна точка от "Ян Брейдел".

Яростният натиск на Брюж до почивката не даде резултат, но в 51-ата минута домакините все пак излязоха напред. Точен беше Хоакин Сейс отблизо. Четвърт час по-късно обаче Мехелен изравни с гол на Патрик Пфлюке. Германецът оползотвори пас на новото попълнение Петер Дал.

Във втория кръг Брюж ще гостува на Стандард (Лиеж), а Мехелен ще посрещне Вестерло.

Снимки: photonews