Луис Суарес донесе бронза на Уругвай

Ветеранът Луис Суарес се превърна в герой за Уругвай в мача за третото място на Копа Америка срещу Канада. 37-годишният нападател се разписа за 2:2 в добавеното време на срещата, а след това отбеляза и четвъртата дузпа за "урусите", последвана от пропуск на звездата на "кленовите листа" Алфонсо Дейвис.

Срещата в Шарлът беше равностойна, като канадците играха значително по-офанзивно, отколкото в полуфинала срещу Аржентина (0:2). Уругвай поведе още в 8-ата минута с попадение на Родриго Бентанкур, но допусна обрат и само головият нюх на Суарес помогна на тима на Марсело Биелса да се добере до дузпи.

Голът на Бентанкур падна след центриране от корнер и свалена топка от страна на Себастиан Касерес. Халфът на Тотнъм технично овладя кълбото и от малък ъгъл не остави никакви шансове на вратаря на Канада Дейн Сейнт Клеър.

Мануел Угарте пропусна да вкара втори гол за "албиселесте", а в средата на първата част Канада изравни с красиво изпълнение на Исмаел Коне. Новото попълнение на Марсилия се ориентира най-добре след объркване в защитата на Уругвай и с акробатичен удар прати топката в мрежата.

До почивката гол на Факундо Пелистри беше отменен заради засада, а на два пъти футболисти на Уругвай изчистиха топката пред голлинията.

Биелса направи двойна смяна на полувремето и в игра се появиха Суарес и Де Арасакета вместо Дарвин Нунес и Угарте. Тано Олувасей се озова очи в очи със Серхио Роше, но не можа да преодолее стража на Уругвай. Суарес пък беше изпреварен от бранител в червено миг преди да стреля към опразнената врата.

В 78-ата минута удар на Федерико Валверде срещна напречната греда. Малко по-късно Джонатан Дейвид се оказа на точното място в наказателното поле на Уругвай и с добавка изведе "кленовите" листа напред.

Драмата дойде след изтичането на редовното време. В 91-ата минута Суарес излезе сам срещу Сейнт Клеър, но стреля в него. Секунди по-късно опитният стрелец се поправи и спаси "урусите" след пас на Хосе Хименес - 2:2.

При дузпите нито един от изпълнителите за Уругвай не сгреши, а Роше хвана удара на Исмаел Коне. Алфонсо Дейвис можеше да запази на Канада, но уцели напречната греда и третото място остана за уругвайците.

Утре от 03:00 часа българско време е финалът между Аржентина и Колумбия.