Щутгарт е готов за голямата битка Испания - Германия

Щутгарт е готов за първия четвъртфинален сблъсък на европейското първенство Испания - Германия. В града на Красимир Балъков вече се забелязват испанци, като ще стават все повече с наближаването на сблъсъка. Два от основните фаворити - отборите, вкарали най-много голове досега на шампионата, излизат в пряк дуел за място на полуфинала в 19:00 часа.

Sportal.bg посети базата на Дуисбург

В Германия припомнят два исторически факта - Маншафта нямат победа над Ла Роха в официален мач от 1988 година, докато испанците никога не са побеждавали домакин на голямо футболно първенство, било то европейско или световно. Смята се, че футболистите от Бундестима се готвят за дузпи, като във вчерашния следобед Мануел Нойер е изучавал испанските изпълнители от бялата точка. Победата днес ще дойде след 90 минути, 120 минути или удари от 11-те метра.

ФИЛИП ДРУМЧЕВ, специален пратеник на Sportal.bg в Германия

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!