Евро 2024: Англия - Словакия 1:1

Испания извади нов състав и завърши по перфектен начин

Тимът на Испания спечели и последната си среща от груповата фаза на Евро 2024, след като надви Албания с 1:0. Феран Торес реализира единствения гол в 13-тата минута. Така иберийците завършват на върха с пълен актив и без допуснат гол - единствени на шампионата. Албанците пък останаха последни и отпадат. В другия мач Хърватия и Италия направиха 1:1, с което "адзурите" финишираха втори, а "ватрените" останаха трети.

На осминафиналите "ла роха" ще играе срещу някой от третите тимове от групи "А", "D", "Е" или "F", а Италия ще спори с Швейцария. Хърватия едва ли ще успее да се промъкне като един от най-добрите четири трети отбора.

Очаквано селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте подмени почти целия състав, като само Аймерик Лапорт запази титулярното си място в сравнение с предходния мач. Получилите шанс футболисти направиха по-силно първо полувреме. В същото време албанците имаха доста малко възможности, но поне две от тях бяха чисти.

21 Евро 2024: Албания - Испания 0:1

Албанците започнаха уверено и в първите около 90 секунди на два пъти застрашиха съперника, а и имаха претенции за дузпа, каквато не получиха. Тимът на Испания пък уцели вратата за първи път в 12-тата чрез Микел Мерино.

При следващата си атака секунди по-късно иберийците поведоха в резултата. Находчива комбинация между Дани Олмо и Феран завърши с точен удара на нападателя на Барселона - 1:0.

След попадението Испания започна да контролира двубоя и не предоставяше почти никакви шансове на албанците. Липсваха обаче чистите ситуация и пред другата врата. Чак в 37-ата Олмо беше близо до точен изстрел, но изпрати кълбото в аут.

След четири Грималдо центрира на далечната греда към Феран, който засече с глава, но над гредата. После левият бек на Леверкузен подаде и към Мерино, който също не намери целта.

Албанският тим стигна до положение чак в последната минута на първата част. Тогава халфът на Интер Кристиан Аслани шутира силно, но Давид Рая отрази.

Второто полувреме започна с шанс пред Хоселу. Нападателят на Реал Мадрид засече поредно подаване отляво и за малко да удвои резултата, но топката все пак излетя в аут.

Последва период, в който испанската селекция заигра по-пасивно и логично албанците постепенно събраха смелост да нападат. Така в 64-тата резервата Армандо Броя беше забравен от бранителите и получи пас в коридор в наказателното поле. Последва точен шут, но и перфектна намеса на вратаря Рая.

Междувременно Де ла Фуенте вкара в игра Мората и Ямал, за да засили играта на Испания в атака. В 77-ата обаче Аслани отново шутира опасно, но Рая имаше късмет, че ударът не намери целта.

Албанците натиснаха сериозно чак в последните минути, когато Броя имаше нов шанс в добавеното време, но Рая пак улови. Това сложи край на мечтите на албанците.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!