Евро 2024: Англия - Словакия 2:1 /първо продължение/

“Златната резерва” Фюлкруг постави рекорд с поредния си гол от пейката

Нападателят на Германия Никлас Фюлкруг се превърна в герой за своя тим, след като се появи в игра в 76-ата минута и в добавеното време на мача вкара изравнителното попадение за 1:1 срещу Швейцария. Именно този гол гарантира първото място на Бундестима в група А на Евро 2024.

Голът на Фюлкруг донесе и финансова радост за Бундестима

Фюлкруг обаче не за първи път бележи за Германия, влизайки от пейката в двубой от Световно или Европейско първенство. Всъщност, със снощния си гол 31-годишният играч стана европейският футболист с най-много попадения като резерва в мачове от голям футболен форум. Въпросните му голове са общо четири. Първите два дойдоха на Мондиал 2022, когато се разписа при ремито 1:1 срещу Испания и за победата с 4:2 над Коста Рика. На Евро 2024 той беше точен не само срещу Швейцария, но  и срещу Шотландия при успеха с 5:1 в откриващия мач на първенството.

Героят Фюлкруг: Това е страхотен момент за нас

Друго доказателство за отличната ефективност на Фюлкруг с националната фланелка е, че той има цели 13 гола в едва 19 мача за своята родина. Той е бил титуляр само в 6 от тези срещи, а игровите му минути за “Маншафта” са общо 750.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!