Куба смаза България в Лигата на нациите

Националният отбор на България допусна 8-а загуба в Лигата на нациите.

Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим отстъпи на Куба с 0:3 (18:25, 20:25, 18:25) в среща от Група 5, изиграна в "Арена Стожице" в Любляна (Словения) пред едва 268 зрители.

Българският състав направи само 33 точки от атака срещу 50 в полза на Куба.

Утре (22 юни) от 14:00 часа е последната среща на националите във VNL срещу Аржентина.

Българските волейболисти са 14-и във временното класиране с 8 точки (3 победи, 8 загуби).

Алекс Николов си върна усмивката: Чувствам се добре! Нямам търпение да играя с брат ми Симеон за България

Кубинците са 9-и с 14 точки (4 победи, 6 загуби), но с този успех спечелиха 6,00 точки за световната ранглиста и запазиха шанс да се борят за последната олимпийска квота за Париж 2024

Венислав Антов, който вчера срещу Италия направи своя дебют за мъжкия национален отбор на България, започна като диагонал на разпределителя.

В Любляна титуляри в българския състав бяха: Симеон Николов, Венислав Антов, Георги Татаров, Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов, Илия Петков и либерото Мартин Божилов, докато Симеон Добрев (либеро) и Самуил Вълчинов се включиха като резерви в хода на двубоя.

Венислав Антов атакува мощно по кубинската блокада за 4:4 в началото на двубоя. Симеон Николов пусна технично в полето на Куба - 5:6. Блокада на Георги Татаров и Алекс Грозданов - 8:11. Кубинците дръпнаха с 6 точки при 16:10. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Илия Петков атакува в центъра за 11:17. Блокаут на Микаел Санчес-Божулев и Куба поведе с 18:11. Отлична комбинация Симеон Николов - Илия Петков - 13:18. Робертланди Симон атакува технично за 23:14. Ас на Венислав Антов - 16:23. Алекс Грозданов атакува мощно в центъра за 17:24. Симеон Николов остави Венислав Антов на единична блокада - 18:24. Микаел Санчес-Божулев атакува успешно и изведе Куба до успех в първата част с 25:18.

Марлон Янт Ерера атакува успешно и изведе Куба напред с 3:1 в началото на втората част. Аспарух Аспарухов атакува технично с две ръце за 2:3. Отлична атака на Георги Татаров - 3:4. Отлична атака на Георги Татаров - 5:6. Алекс Грозданов атакува в центъра за 6:7. Ас на Георги Татаров и равенство при 7:7. Ас на Алекс Грозданов и националите поведоха с 9:8. Великолепна комбинация в центъра Симеон Николов - Илия Петков - 10:9. мощна атака на Венислав Антов в третия метър и 11:10 за България. Венислав Антов атакува мощно за 12:11. Кубинците дръпнаха с 4 точки при 17:13. Контраатака на Симеон Николов и 14:17. При 16:21, Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Аспарух Аспарухов атакува мощно по блокадата за 17:21. Алекс Грозданов отбеляза точка след рикошет главата си - 19:24. Венислав Антов би сервис в мрежата и Куба спечели втората част с 25:20.

Блокада на Аспарух Аспарухов и България поведе със 7:5 в началото на третата част. Венислав Антов игра технично в атака за 9:8. При 9:11, Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Венислав Антов атакува успешно от зона 2 за 11:11. Кубинците отново поведоха с 14:11. Джанлоренцо Бленджини взе второто си прекъсване. Марлон Янт Ерера атакува мощно за 17:13 за Куба. Венислав Антов отново игра технично с блокадата за 15:18. Нова атака на Венислав Антов - 16:19. Блокаут на Венислав Антов - 17:20. Остра топка на Робертланди Симон изведе кубинците до мачбол при 24:18. Марлон Янт Ерера донесе успеха на Куба в третата част с 25:18 и в мача с 3:0 гейма.

Най-резултатен за България стана Венислав Антов с 12 точки (1 ас).

Капитанът Алекс Грозданов добави още 8 точки (1 ас, 2 блока).