Силвиньо: Можехме да спечелим, ако имаше още малко време

Треньорът на Албания Силвиньо остана много доволен от равенството на своя тим срещу Хърватия 2:2. Той отдаде дължимото и на противника, заявявайки, че всички трябва да уважават постигнатото от хърватите в последните години.

Албания не се предаде и лиши Хърватия от първа победа

“На първо място трябва да отдадем уважението на противника, защото Хърватия разполага с невероятни играчи и те се справят наистина добре в последните години. Мачът е труден за анализиране. Първото полувреме се справихме наистина добре, но в първите 15-20 минути на втората част имахме сериозни трудности. В края пък си заслужихме равенството. Нещата се промениха много през второто полувреме, но смятам, че направихме добри смени. Например в последните десет минути трябваше да избираме между Армандо Броя и Клауз Джазула и ние избрахме Джазула, защото Броя се нуждае от повече пространство. В последните минути можехме и да спечелим, ако имаше повече време,” заяви Силвиньо след мача.

Рожденик грабна приза за играч на мача на Хърватия - Албания

Албанците взеха ранна преднина с гол на Казим Лачи (11’), но “ватрените” направиха пълен обрат с попадение на Андрей Крамарич (74’) и автогол на Клаус Джазула (76’). Именно Джазула вкара в добавеното време и донесе точката на своя тим.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!