Словения и Сърбия знаят, че една победа може да бъде достатъчна

Словения и Сърбия се изправят един срещу друг в мач от втория кръг на груповата фаза на Европейското първенство в Германия. Срещата, която ще се проведе в Мюнхен, е от група "С", където са още отборите на Англия и Дания.

Словенците стартираха с равенство 1:1 с Дания, а Сърбия загуби с 0:1 от Англия в първия си мач, но затрудни британците през второто полувреме. При този формат на първенството една победа може да гарантира класиране за осминафиналите, защото и част от третите отбори продължават напред.

Словения днес ще търси своята първа победа на еврофинали. Досега те имат три равенства и една загуба, като единственото им предишно участие бе на Евро 2000. Словенците са в серия от седем поредни мача без загуба.

За сърбите това е първо участие на европейско първенство като независима нация. За последно те бяха на финалите през 2000 като Югославия. Тогава те се срещнаха със Словения. Срещата завърши 3:3, а настоящият наставник на Сърбия Драган Стойкович влезе като резерва.

От сблъсъците между двата отбора изглежда, че равенството е най-вероятният резултат. Те са се изправяли един срещу друг осем пъти, разменили са си по една победа, а шест първите двубоят между тях е завършвал с реми.

Вероятни състави

СЛОВЕНИЯ: Облак, Янза, Бийол, Дркушич, Карничник, Малакар, Елсник, Черин, Стоянович, Шешко, Шпорар

СЪРБИЯ: Райкович, Павлович, Миленкович, Велкович, Младенович, Гудел, Лукич, Живкович, Милинкович-Савич, Влахович, Митрович