Евро 2024: Испания - Грузия

Решаващ старт за българските шампиони в битката за титлата на Румъния

Решителното състезание за изхода на битката за рали титлата на асфалт в Румъния предстои този уикенд - рали “Клуж”, 4-и кръг от шампионата на северната ни съседка. В първата половина на сезона са асфалтовите надпревари, в които има отделно класиране и шампионите на България Мартин Сурилов и Здравко Здравков (Ситроен С3 Rally2) са претенденти за титлата на асфалт.

Двамата имат три подиума - едно второ и две трети места и заемат третата позиция във временното класиране с 79,8 точки. Лидер е многократният шампион на Румъния Симоне Темпестини (Порше 997 GT) с 84 точки и две победи, а второто място заема Андрей Гъртофан (Шкода Фабия R5) с 83,2 точки.

Мартин Сурилов: Една грешка реши цялото ни състезание в Румъния

Разбира се, Темпестини и Гъртофан са заявени за рали “Клуж”, а освен Сурилов и Здравков, в Румъния през уикенда ще стартира още един български екипаж - Антон Титов/Александър Спиров (Шкода Фабия R5).

Вижте една отсечка от рали “Марамуреш” от колата на Мартин Сурилов

Програмата на 42-ото издание на рали “Клуж” включва 10 скоростни отсечки - 6 от тях се карат в събота (22 юни) като най-дългата - “Тарнита” (23,2 км) се кара три пъти, а последният етап за деня с дължина 9,47 км стартира в 21:33 часа местно време и ще се кара на фарове. Програмата за неделя включва само 4 отсечки, като два пъти се кара нощната отсечка плюс още един съботен етап и супер специален етап с дължина 3,42 км.

Трето място за Сурилов и Здравков в рали „Марамуреш”

В списъка със заявки присъстват 9 автомобила от категорията R5 плюс поршето на Темпестини и още 5 коли от някогашната група N - Субару и Мицубиши.

За разлика от Льоб, Ожие няма интерес към участие в рали "Дакар"