“Трето полувреме” преди Румъния - Нидерландия

Трето място за Сурилов и Здравков в рали „Марамуреш”

На трето място в крайното класиране завършиха националните рали шампиони Мартин Сурилов и Здравко Здравков (MS Rally Team, Ситроен С3 Rally2) в рали „Марамуреш”, трети кръг от шампионата на Румъния. Това е трети пореден подиум за двамата в Румъния този сезон и двамата би трябвало да запазят първото си място във временното класиране, но се чака потвърждение от румънската моторспорт федерация FRAS на това.

Сурилов и Здравков започнаха втория ден на ралито като лидери, но по-слабото познаване на днешните по-трудни и технични отсечки ги дръпна назад в класирането – в първия етап за деня те отстъпиха на 4-о място и загубиха 1 минута, след това обаче в третата днешна отсечка излязоха трети и запазиха тази позиция до финала.

Българските шампиони водят в Румъния

Ралито спечелиха Симоне Темпестини и Серджиу Иту (Порше 997 GT3), които изпревариха с 33,2 секунди Андрей Гъртофан/Д. Врая (Шкода Фабия R5). Сурилов и Здравков спечелиха третото място с аванс от едзва 13,1 секунди пред Богдан Кузма/Флорин Дорча (Шкода Фабия RS Rally2).

Как българските рали шампиони излязоха начело в Румъния

Другият български екипаж в това състезание Антон Титов/Александър Спиров (Шкода Фабия R5) завършиха на 13-о място в генералното класиране. Двамата получиха 5 минути наказание, което ги извади от топ 10 на подреждането днес.

Ожие завърши начело съботните етапи в рали „Сардиния”

Снимка: MS Rally Team