Евро 2024: Испания - Грузия

Вижте една отсечка от рали “Марамуреш” от колата на Мартин Сурилов

В събота националните рали шампиони Мартин Сурилов и Здравко Здравков (MS Rally Team, Ситроен С3 Rally2) записаха третия си пореден подиум в рали шампионата на Румъния от три старта този сезон. Двамата бяха начело след петъчните отсечки, а на финала завършиха трети.

Сурилов и Здравков са претенденти за титлата в асфалтовите ралита в Румъния, като са на трета позиция и са съвсем близо до върха на класирането. Лидер е шампионът на Румъния Симоне Темпестини с 84 точки, а българите имат 79,8.

Мартин Сурилов: Една грешка реши цялото ни състезание в Румъния

Предлагаме ви да се насладите на онборд кадрите от автомобила на Мартин и Здравко от седмата отсечка на рали “Марамуреш” - “Киолт 2” (19,31 км). Този етап се кара три пъти в събота, включително и като пауърстейдж, а при второто му минаване Темпестини беше най-бърз - 10.51,1 минути, Сурилов остана втори на 16,6 секунди. Характеристиките на отсечката - дългите прави и високата максимална скорост тук дават предимство на Порше-то на Симоне срещу Ситроен-а на Мартин и обърнете внимание колко време кара той на най-високата 5-а предавка и на пълна газ.

Трето място за Сурилов и Здравков в рали „Марамуреш”