Украйна приключи контролите с гръмка победа

Украйна разгроми с 4:0 като гост Молдова в заключителната си проверка преди старта на Евро 2024. Отборът на Серхей Ребров излезе в оптимален състав и натрупа самочувствие с убедителен успех. Попаденията на стадион "Зимбру" в Кишинев отбелязаха Роман Яремчук, Виктор Циганков, Артьом Довбик и Георгий Судаков.

Първото попадение беше дело на Яремчук още във 2-ата минута. След половин час игра Олександър Зинчекнко се контузи и вместо него влезе Виталий Миколенко. Малко преди края на първото полувреме Судаков центрира към Циганков и той не остави шансове на вратаря на Молдова Дориан Райлян.

В началото на втората част украинците направиха няколко отлични атаки и резултатът бързо набъбна. В 49-ата минута се разписа голмайсторът на Ла Лига Довбик след пас на Судаков, а в 54-ата минута двамата си размениха ролите и Судаков оформи крайния резултат.

На еврофиналите Украйна в една група с Румъния, Словакия и Белгия. Първият мач на тима е срещу Румъния на 17 юни.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!