Левандовски игра само половин час при успеха на Полша срещу Украйна

Отборът на Полша надви тима на Украйна с 3:1 в приятелски мач преди старта на Евро 2024. Срещата се състоя във Варшава на стадион на Националния стадион на “дружина полска”, като на гостите обстановката им бе повече от добре позната, тъй като те изиграха голяма част квалификациите за европейските футболни финали в Германия на полска земя заради руската военна агресия, която вече две години пречи на нормалното развитие на спортния календар в Украйна.

Въпреки това поляците демонстрираха, че са истинските домакини на срещата и само за едно полувреме вкараха три гола на съперника. Себастиан Валукиевич откри резултата в 11-тата минута. Пьотър Жиелински удвои в 16-ата, а в 30-ата Тарас Романчук направи преднината на отбора си класическа.

В 41-вата минута Артьом Довбик върна надеждите на момчетата на Серхий Ребров, но през втората част не паднаха нови голове и украинците трябваше да се примирят с поражението.

Акцентът през втората част бе появата на Роберт Левандовски, който стартира вечерта на пейката и влезе като резерва в 61-вата минута, когато замени голмайсторът Жиелински. Ветеранът обаче не успя да зарадва публиката с попадение и остави най-доброто от себе си за Евро 2024, което започва след по-малко от седмица.

Там Полша ще бъде в една група с Австрия, Нидерландия и Франция, като първият им мач е срещу “лалетата” на 16-и юни (неделя) от 19:00 часа българско време.

Украинците пък ще имат доста по-равностойни съперници в лицето на Румъния, Словакия и Белгия, а първият им двубой е на 17-и юни (понеделник) от 19:00 часа българско време срещу нашите северни съседи.