Шотландия изпусна стабилен аванс срещу Финландия в последния си мач преди Европейското

Отборите на Шотландия и Финландия направиха равенство 2:2 в приятелски мач. Това бе последна проверка за британците преди старта на Евро 2024.

Равенството може да бъде разчетено като лош знак за момчетата на Стив Кларк не само защото не победиха тим, който не се класира за финалите в Германия, но и защото бе изпуснат сериозен аванс.

Шотландците поведоха след автогол на Арту Хосконен в 54-ата минута

След това Лорънс Шанкланд удвои преднината в 58-ата.

Скандинавците обаче възкръснаха и стигнаха до частичен обрат в заключителните 20 минути. Първо Бенджамин Калман намали в 72-рата минута, засичайки с глава красиво фалцово центриране.

В 85-ата минута Оливер Антман донесе равенството след точно изпълнена дузпа.

Шотландия започва Евро 2024 в деня на откриването на шампионата на Стария континент срещу домакина Германия на 14-и юни (петък) от 22:00 часа българско време. Другите съперници в груповата фаза на британците са Швейцария и Унгария.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!