Нидерландия показа класа срещу Канада

Нидерландия разгроми Канада с 4:0 в последната си проверка преди Евро 2024. "Лалетата" изиграха силно второ полувреме и зарадваха феновете в Ротердам с попадения на Мемфис Депай, Джереми Фримпонг, Ваут Вегхорст и Вирджил ван Дайк.

Селекционерът Роналд Куман пусна Фримпонг като дясно крило, въпреки че в клубния си тим Байер (Леверкузен) е използван основно като бек. Депай и Брайън Броби бяха другите двама офанзивни футболисти на нидерландците.

До почивката домакините създадоха няколко чисти положения, но ги пропуснаха. Кайл Ларин пък беше най-близо до попадение за "кленовите листа".

Резултата откри Депай в 50-ата минута. Фримпонг центрира отдясно и нападателят на Атлетико Мадрид необезпокояван прати топката в мрежата. Малко по-късно Фримпонг напредна и въпреки че първоначално беше блокиран от Алфонсо Дейвис, получи втори шанс и с хубав удар в далечния ъгъл покачи на 2:0.

В 63-ата минута вратарят на Канада Дейн Сейнт Клеър спаси удар на Схаутен, но при добавката Вегхорст не сгреши. Точка на спора сложи капитана Ван Дайк с глава в 83-ата минута.