Антоан Бризар: Беше добър мач за старт на турнира

Разпределителят на олимпийския шампион Франция Антоан Бризар сподели след победата над България с 3:0 гейма в първата си среща от Волейболната Лига на нациите в Анталия (Турция), че е бил добър мач за старт на турнира.

България бе равностойна два гейма на олимпийския шампион Франция, но стартира със загуба във VNL

"До голяма степен контролирахме мача, дори и да се уплашихме малко в края на втория гейм, но успяхме да останем концентрирани и играхме много добре в третия. Не беше лесно да минем от една луда атмосфера с пълна зала в Орлеан (б.р. където Франция игра контролни срещи с Нидерландия), където хората бяха толкова щастливи да ни видят и ни дадоха много енергия, до тази зала, която беше празна срещу много млад отбор. Малко беше трудно, но успяхме да се справим. Беше добър мач за старт на турнира. Трябва да се възползваме от него и да вложим повече интензивност и концентрация в следващите срещи. Пристигнахме късно в неделя в Турция, днес играхме, сега ще се възстановим и мисля, че в четвъртък ще бъдем в още по-добра форма. Така че, имаме всичко, за да направим добър мач срещу Словения", коментира Бризар пред официалния сайт на френската федерация.

Снимки: volleyballworld.com