Сион и Русев са все по-близо до елита в Швейцария

Отборът на Сион направи голяма крачка към завръщането си в елита на Швейцария. Днес възпитаниците на треньора Дидие Толо спечелиха с 2:0 гостуването си на Белиндзона от предпоследния 35-и кръг на Чалъндж лигата и така са само на точка от целта си. Българинът Георги Русев също взе участие в мача, появявайки се като смяна в 78-ата минута.

Деян Соргич откри резултата за гостите в 30-ата минута, а отново той удвои преднината на своя тим в 51-вата минута.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Сион можеше да вкара и трети гол, но ветеранът Рето Циглер пропусна дузпа в 58-ата минута.

С тази победа Сион остава лидер в класирането със 76 точки и 3 повече от преследвача си Тюн. Така за тима е достатъчно да не загуби последния си мач с Шафхаузен за да е сигурен за мястото си в елита от следващия сезон.