Balkan Grand Prix 6

Късен обрат изведе Сион и Русев до нова победа

Сион изкова трудна победа с 2:1 в гостуването си на Вадуц от 22-рия кръг на швейцарската Чалъндж лига. Домакините дълго време водеха в резултата, но гостите изтръгнаха трите точни с обрат в края. Българският национал Георги Русев бе титуляр за своя Сион и остана на терена точно 1 час, преди да бъде заменен от Лиъм Чипърфийлд.

Мачът не започна добре за Сион. Али Кабаджалман, прати топката в собствената си врата в 22-рата минута и така даде преднина на домакините.

Георги Русев игра 20 минути при успех на Сион

Гостите обаче не се предадоха и успяха да изравнят в 86-ата минута с попадение на Деян Соргич, а отново той донесе и успеха на своя тим с втори гол в 94-тата минута.

Така Сион записа пета поредна победа и остава на върха в класирането с актив от 49 точки. Вадуц пък се намира на 8-ата позиция с 21 точки.